Demet Akalın şarkıları
Demet Akalın klip ve sözleri
adam gibi afedersin
alçak aşk
aşkın açamadığı kapı banane
bebek bir anda sevmiştim
bittim boşuna
bozuyorum yeminimi bulamadım
çanta deliyim
değmezmiş esmer yarim
evli mutlu çocuklu giderli şarkılar
gururum helal olsun
herkes hakettiği gibi yaşıyor ilahi adalet
koltuk mantık evliliği
mucize nasip değilmiş
nefsi müdafaa olacak olacak
rekor rota
sabıka sebebim
sepet seven kızın romanı
selam söyle tatil
tecrübe toz pembe
türkan umutsuz vaka
unuttum vuracak
yeminim var yılan
   
Diğer şarkı sözleriden seçmeler
allah'ın emri bu benim partim
dayan yüreğim gölge etme
pasta tam 7 yıl oldu
Demet Akalın; Doğum yeri: Gölcük Doğum günü: 23 Nisan. Türk Pop Müzik sanatçısı. Altı yılda altı kez "yılın en iyi bayan pop müzik sanatçısı seçildi. 2010 albümü Zirve ile de büyük ses getirdi. Demet Akalın'ın Zirve 2010 albümünden ilk çıkış yapan şarkılar Tecrübe şarkısı ile Evli Mutlu Çocuklu oldu. Sözleriyle de dikkat çeken Evli Mutlu Çocuklu şarkısı ilk çıkış yapan şarkılardan biri olmanın yanı sıra 2010 yazına damgasını vuran Demet Akalın şarkılarından biri oldu. Albüm şarkılarının bir çoğunda tıpkı önceki albümlerde olduğu gibi Ersay Üner imzası var. Demet Akalın, Pasta isimli şarkıda Ozan Doğulu, Umutsuz Vaka isimli şarkıda ise Erhan Bayrak ile çalıştı.
Mail email iletişim e-posta e-mail e-posta

Gizlilik Politikası

Demet Akalın
DEMET AKALIN

Demet Akalın Kimdir? Demet Akalın'ın Biyografisi

Demet AkalınGölcük’te doğan Demet Akalın ilköğretim ve lise öğrenimini Gölcükte büyük başarıyla bitirdi. İlkokul yıllarında gazeteci yada öğretmen olma hayalleri kurardı, fakat o zamanki Üniversite sınavı şartları günümüze göre daha zor olduğu için hayalleri suya düştü.

Gençlik haberleri

Ne yapıcam ne yapıcam diye düşünürken annesinin elinden tutmasıyla soluğu Yaşar Alptekin’in mankenlik kursunda aldı. 1990 yılında Mayo Güzeli seçildi .

Demet Akalın

Ardından Neşe Erberk’te mankenlik yapmaya başladı. Büyük performansla mesleğini sürdürürken bir gün sesinin güzelliğinin farkına vardı ve mankenlikte zirvedeyken hadi birde şarkı söyleyeyim dedi ve en iyi gazinolarda dev isimlerin kadrosunda başladı yeni mesleğini icra etmeye...

Başardığını düşündüğü bir zamanda Hadi bir albümüm olsun dedi ve “ SEBEBİM ” adlı albümünü piyasaya çıkardı. İşler yolunda gitti yani başarıya bir başarı daha ekledi ve artık mankenliği bırakıp tamamen şarkı söylemeyi seçti. Daha sonra da “SENİN ANAN GÜZEL Mİ ?” dedi ve ilk single çalışmasını çıkardı.

O ekstra senin bu ekstra benim derken artık sahnelerin bir parçası oldu. Sonra mı ? UNUTTUM dedi ve 3. albüm çalışmasını müzik severlerin beğenisine sundu. Uzun ve sıkı bir çalışma sonunda, nihayet beklediğimize değen radyolarda ve clublerde en çok istek alan albümü "BANANE" ile Türkiye'de hala konuşulmaya devam ediyor. 1,5 sene yeni albüm hazırlığı içinde olan Demet Akalın 2006 yılında ‘’Kusursuz 19 ‘’adlı albümüyle tekrar bizlerle birlikte. Albüm Seyhan Müzik etiketini taşıyor.19 şarkıyı bir cd’ye sığdıramadıkları için albüm 2 cd halinde çıktı. Demet Akalın ‘’Albümü dinleyenler hem oynayıp,hem de ağlayacaklar’’

Demet Akalın Dans Et Albümü

Demet Akalın 2008 yılında sonraki yıllarda da sürdüreceği büyük bir çıkış yakaladı. Yılın pop müzik sanatçısı dalında her sene zirveyi alan Akalın bu albümle beraber rakipsiz ve zirvede tek başına bir noktaya geldi. Albümde yer alan şarkılardan bebek oldukça öne çıkan bir şarkı oldu.

Demet Akalın Zirve 2010

Demet Akalın Zirve 2010 albümü Demet Akalın'ın doğum günü de olan 23 Nisan Cuma günü piyasaya çıktı.

Albüm piyasaya çıkar çıkmaz Demet Akalın severlerin büyük ilgisiyle karşılandı ve zirveye çıktı. Albümün ilk dikkat çeken şarkıları "evli mutlu çocuklu" ve "Tecrübe" şarkıları oldu. Albümünün ilk resmi klipleri de bu şarkılar için çekildi.

Demet Akalın pırlanta 2015 şarkı listesi

Demet Akalın 2015 albümü pırlanta ile yaza damgasını vurabilir
Ders Olsun
Gölge
Şerefime Namusuma
Özüme Döndüm
Beş Yıl
Bekleyemedin mi
Seven Sever
Ya Sana Bir Şey Olursa
Gidenlerin Kalanları
Günaydın Abla
Matmazel
Pırlanta
Çalkala
Ders Olsun (DJ Ufuk Akyıldız Club Remix)

Demet Akalın Foto Galeri Resimleri, Fotoğrafları

demet akalın şarkıları video klipleri
mail

Gizlilik Politikası