Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin TR  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler
 

doğa rutkay resimleri

Doğa Rutkay, Hülya Avşar aynı filmde buluştu

Geriİleri         

       

Diğer magazin Türkiye sayfalarından

        

Hülya Avşar ve Doğa Rutkay Madonna’ya karşı

Doğa Rutkay Fotoğrafları için Tıklayınız
 
Hülya Avşar’ın beş emektar musiki sanatçısı ının bastığı Madonna konserinde sahneye çıktığı ve Türk Sanat Müziği’nin pop müziğe karşı verdiği savaşta isyan bayrağını çektiği "Bir İhtimal Daha Var" filmi, 9 Mart’ta vizyona giriyor. Film, Türkiye dışında tam 19 ülkede gösterilecek.

Üsküdar Musiki Cemiyeti’nden altı eski üstat, dünya starı Madonna’nın İstanbul’daki konserini basmaya karar verirse ne olur?... Sorusundan yola çıkılarak çekilen "Bir İhtimal Daha Var", Türkiye dışında Almanya, Hollanda, Danimarka, İsveç, Fransa ve İspanya başta olmak üzere 19 ülkede gösterilecek. Uğur Uludağ’ın hem yönetmenliğini hem de senaryo yazarlığını üstlendiği film, Savaş Dinçel, Müjdat Gezen, Hülya Avşar, Mustafa Alabora, Osman Yağmurdereli, Volkan Severcan, Kostas Sommer, Adrian Sparks, Doğa Rutkay gibi zengin bir oyuncu kadrosuna sahip.

Dinleyici kitlesi gittikçe azalan Türk Sanat Müziği’ni yeniden gündeme getirmek gibi bir misyon üstlenen film, altı emektar musiki sanatçısının Don Kişot’vari serüvenlerini anlatıyor.
 
Uzun yıllar Türk sanat müziği solistliği yapan ancak daha sonra sahnelere veda eden ve İstanbul Amerikan Başkonsolosu ile evlenen Alev karakterini canlandıran Hülya Avşar, filmde Madonna’nın konserini basan eski müzisyen larıyla birlikte sahneye çıkıp tüm dünyaya canlı olarak Türk Sanat Müziği şarkıları seslendiriyor.
Filmde "Ayrılmalıyız Artık", "Üzülme Sen Meleğim" şarkılarını okuyan ünlü oyuncu şunları söyledi: "Türk Sanat Müziği’nin ülkemizde gittikçe popülaritesini kaybetmesi beni çok üzüyor. Bu filmde rol almamın bir nedeni, kendi öz müziğimize sahip çıkmak.
 

Bu filmde rol almaktan büyük mutluluk duydum." Konuk oyuncu kadrosu da zengin33 yıllık kadim dostlar Müjdat Gezen, Savaş Dinçel ve Mustafa Alabora’yı ilk kez aynı projede bir araya getiren yapımda, Amerikan konsolosunu canlandıran Adrian Sparks, ülkemizde de gösterilen birçok Amerikan dizisinde rol almış bir isim. Tecrübeli oyuncu şu sıralar Broadway’de tek kişilik bir oyunda ünlü yazar Hemingway’in hayatını oynuyor. Filmde, Hülya Avşar’ın oğlunu canlandıran Kostas Sommer ise Yunanistan sinemasının son yıllardaki gözde oyuncularından. "Bir İhtimal Daha Var"ın konuk oyuncu kadrosu da zengin. Hıncal Uluç, Cem Özer, M. Ali Alabora, Ceyhun Yılmaz gibi birçok ünlü isim rol alıyor. Aslı Kocaoğlu Oflaz (Cinemedya), Serdar Kodal ve Uğur Uludağ’ın (ESEK Film) yapımcılığında çekilen filmin görüntü yönetmenliğini ise geçtiğimiz yıl ülkemize çok sayıda ödül getiren "İklimler" filminden tanıdığımız Gökhan Tiryaki üstlendi.

Hasta hasta oynadı

Filmde, musikinin popülerliğini kaybetmesiyle, pavyon solistlerine keman çalmaya başlayan Faruk karakterini Osman Yağmurdereli canlandırdı. Geçtiğimiz yıl büyük sağlık sorunları yaşayan ünlü sanatçı, çekimler sırasında kemoterapi tedavisi görmesine rağmen seti hiç aksatmayarak büyük özveride bulundu.

Editor_mail

Gizlilik Politikası