Video Klipler

Şarkıcı Ege Video Klipleri

Grafik Saati online kültür sanat dergisi hayata-dair.comHayata Dair hayata-dair.com

Paylaş

Loading

Ege video klipleri şarkı sözleri şarkıları

Sponsor bağlantılar

Sanatçı Ege Kimdir  Biyografi

Ege 1969 yılında İzmir’de doğdu.
hayata-dair.com.net .org Gençlik haberleri Kültür sanat magazin haber dergisi
2010 yazında "suya düşen sesler" isimli  albümüyle dinleyicisiyle yeniden buluşan Ege’nin müziği, İspanyol flamenkosunun, Yunan rebetikosunun, Arap oryantalinin ve Anadolu müziğinin birleşimiyle oluşan bir sentez gibi. Ege'nin 2010 albümün ilk çıkış şarkısı sevmenin tadı yok isimli şarkı oldu. Ege’nin 2010 albümünün ilk klibi de bu şarkı için çekildi.
sanatçı şarkıcı ege şarkıları egenin video klipleri şarkı sözleri hayatı biyografi
Frigyen ve Arap-İspanyol karışımından oluşan Endülüs tarzından etkilendiğini söyleyen usta sanatçı Ege, Akdeniz ve Ege’de uçuşan o bambaşka aşkları, ayrılıkları, özlemleri yani kısaca sevgi ve hayatları anlatıyor şarkılarında.

aşkta gurur olmaz

beni yormadelice bir sevda
Ege aşkta gurur olmaz video klibi şarkı sözü dinle izleEge beni yorma şarkısıEge delice bir sevda video klip sözleri
dudaklarında ısıt benidurmaevlilik yaramamış sana
Ege dudaklarında ısıt beni video klibi şarkı sözü dinle izleEge durmaEge evlilik yaramamış sana video klibi şarkı sözü dinle izle
gam çalargitmegül bahçem
Ege gam çalar video klibi şarkı sözü dinle izleEge gitme video klibi şarkı sözü dinle izleEge gül bahçem video klibi şarkı sözü dinle izle
hurma gözlümkaranlıktan aydınlığasen sevdirdin
Ege hurma gözlüm video klibi şarkı sözü dinle izleEge karanlıktan aydınlığa video klibi şarkı sözü dinle izleEge sen sevdirdin video klibi şarkı sözü dinle izle
senden uzaksevmenin tadı yokşeytan sev diyor
Ege senden uzak video klibi şarkı sözü dinle izleEge sevmenin tadı yok video klibi şarkı sözü dinle izleEge şeytan sev diyor video klibi şarkı sözü dinle izle
sıcak ekmek gibisırça köşkson yolcusonsuza kadar
Ege sıcak ekmek gibi video klibi şarkı sözü dinle izleEge sırça köşk video klibi şarkı sözü dinle izleEge son yolcu video klibi şarkı sözü dinle izleEge sonsuza kadar video klibi şarkı sözü dinle izle
yağmur öncesi gibiyalanım varsayaz aşkım
Ege yağmur öncesi gibi video klibi şarkı sözü dinle izleEge yalanım varsa video klibi şarkı sözü dinle izleEge yaz aşkım video klibi şarkı sözü dinle izle
1969 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ege, önce klavyeli sazlar eğitimi alarak müziğe ilk adımını attı. Daha sonra hayranı olduğu ünlü sanatçı Maria Rita Epik’le tanıştı. Hayatında bir kilometre taşı olduğunu söylediği Epik’ten uzun süre gitar ve bestecilik dersleri aldı.

Herhalde albümü olmadan müziğiyle popüler olan ve ünlenen nadir sanatçılardandır Ege. Henüz İzmir’de yaşadığı 1994 senesinde ‘Yaz Aşkım’ adlı şarkısının demosunu yeni yeni ortaya çıkan yerel radyolara göndermesi ve parçanın dinleyiciler tarafından çok beğenilerek sürekli istek alması, Ege’nin profesyonel müzik yaşamındaki en önemli aşama oldu. Müzik dünyasındaki gözlerin üzerine çevrilmesiyle birlikte İstanbul’a gelerek albüm çalışmalarına başladı. 1995 yılında ilk albümü ‘Senden Uzak’la büyük beğeni topladı.

Yıllar boyunca kazandığı birikimle şarkılarının söz ve müziğini kendisi yazan sanatçı sadece ‘yorumcu’ olmadığını da gösterdi.

Senden Uzak’ adlı çalışmasında, dokuz şarkının söz ve müziğinin altına imzasını attı. ‘Delice Sevda’, ‘Yaz Aşkim’, ‘Aşktan Söz Et’ ve ‘Senden Uzak’ adlı şarkıları klasik yaz şarkıları arasındaki yerini aldı.

Ads

1997 yılında Seyhan Müzik ailesine katılan Ege, ‘Sevildiğini Bil Yeter’ ismini verdiği albümüyle ilk albümündeki başarısını tekrarladı. Albümün ilk hiti ‘Karanlıktan Aydınlığa’nın yanında oniki parçanın onbiri yine kendi elinden çıktı. Ancak bu sefer arkasında daha usta bir kadro yer aldı. Parçaların düzenlemelerinde Ozan Doğulu, İskender Paydaş, Özkan Turgay, Sarp Özdemiroğlu gibi işinin ehli isimler yer alırken Deniz Seki, Aylin gibi isimler vokalleriyle albümü süslediler.

Kendine has tarzı ve mütevazi kişiliğiyle kendini kabul ettiren Ege, 1999 Temmuz’unda ‘Sevdanın Denizinde’ adlı albümüyle yeniden müzik gündemine bomba gibi düştü. 12 parçadan oluşan ikinci albümde Ozan Doğulu ve İskender Paydaş’la oluşan uyumlu birliktelik bu çalışmada da sürdü ve ‘Hurma Gözlüm’ albümün ilk hiti oldu.

Biri dışında tüm şarkıların söz ve müziğini yazan sanatçı albüm üzerine duygularını şöyle dile getiriyor: “Farkında mısın…Ne de çok benzer sevdayla deniz birbirine… İkisi de derin… Görebilene, başka bir dünya, başka zenginlikler sunar… Bir tek biz kirletiriz sevgiyi de … Denizi de…Sırf kederden keyif, hüzünden sevinç çalabilmek için yelken açtım sevdanın denizinde / Her limana uğradım sıcak iklimlerin gönül penceresinde ve sen / Sevda denizcisinin notlarını bulacaksın bu albümde”.

Bugüne kadar üç yüze yakın eseri bulunan Ege, yine Akdeniz aşığı ünlü edebiyatçı Halikarnas Balıkçısı (Cevat Şakir)’nın dediği gibi “derinliğine kadar inilemeyen aşk ve hayat uçurumu Akdeniz”in sıcak ama bir o kadar da gönülleri ferahlatan nağmelerini üzerimize serpmeye devam ediyor.

Ads

ege şarkıları video klipleri

Gizlilik Politikası